Alábbi cikksorozatomban az arcot érintő beavatkozásokra vonatkozó kérdéseket szedtem csokorba, hogy érthetőbbé tegyem nem csak a beavatkozás előkészületi fázisát, de azt az egész döntési folyamatot is, melyen minden alkalommal közösen haladunk végig.
Az arcplasztika egyre gyakrabban keresett műtéti beavatkozás szerte a világon, talán köszönhetően annak, hogy manapság már a 40 feletti korosztályt már nem középkorúnak vagy idősnek, hanem érettebb, lehetőségekkel teli korosztálynak tekintik. Méltósággal viselni a korosodás jeleit nagyon fontos, de már ennek a korosztálynak is megvannak a maga esztétikai elvárásai, melyek az elmúlt évek során egyre nőttek. Ma már idősebbnek lenni nem egyenlő azzal, hogy elhasználtnak, öregnek nézzünk ki, sokkal inkább azt jelenti, tudatosabban döntünk az életünket, a kinézetünket illetően is.
Engem is sokan keresnek fel, hogy személyesen is feltegyék azokat a kérdéseket, melyek egy arcot érintő előtti beavatkozás kapcsán gyakran felmerülnek, és melyekre pontos választ leginkább hozzáértő szakember tud adni.
Az arc a kor előrehaladtával lassan megváltozik; ennek elsősorban fiziológiai okai vannak. A bőr pórusai tágabbak lesznek, a bőr veszít a feszességéből, tömörségéből. A fiatal korban magas lipidállomány egyre csökken, az orca területe beesik, az arc lelapul, a szem alatt árkok, karikák jelennek meg. Idővel a mimikai ráncok elmélyülnek, a száj körül megjelennek kisebb, a homlokon az első mélyebb ráncok, a szem körül a szarkalábak, elmélyül az ún. nasolabiális redő (az orr sarkától a szájzugig húzódó ránc), illetve lassan megjelenik az ún. Marionette-vonal, ami a száj sarkától lefelé húzódik. A szövetek lazulásával, megereszkedésével és a gravitáció hatására az arc szerkezete lassan lefelé mozdul, és a feszes, sima arcél meglazul, az áll szögletes lesz, és kétoldalt kiszélesedik. A fiatal korban még jellemzően élére állított háromszögforma megfordul, és az arc alsó része szélesedik ki.
Ezen változások jó része megállítható illetve bizonyos mértékben visszafordítható. A beavatkozás jellege minden esetben a jelenlegi, valamint az elérni kívánt állapottól függ, leginkább attól, mekkora a kettő között a különbség. Fontos, hogy reális elvárásokkal induljunk neki egy ilyen kezelésnek – hiszen az idő kerekét visszaforgatni teljes mértékben nem lehetséges, de nagyon szép és tetszetős eredményeket elérni igen! A személyes konzultáció során a szakember felméri a jelenlegi állapotot és az elérni kívánt célt – melynél sokat segíthet egy régebbi fotó, és ezek függvényében tesz javaslatot az ajánlott beavatkozásokra.
A plasztikai sebészek által alkalmazott beavatkozások eredményeiket tekintve túlmutatnak az általános kozmetológiában használt kezelésektől. Míg ez utóbbiak elsősorban a bőr felsőbb rétegeibe juttatnak be tápanyagokat, addig a plasztikai sebész a mélyebb rétegeket is eléri, tartósabb, akár azonnali hatást is eredményező beavatkozások eszköztárához nyúlhat. Ugyanakkor ezek a beavatkozások orvosi szaktudást, gyakorlatot, komoly anatómiai ismereteket igényelnek, ezért alkalmazásuk kizárólag szakorvosi gyakorlathoz kötött.
Kortól, állapottól függően számos olyan beavatkozás van, mely önmagában is, vagy akár egymással kombinálva segíthet a fiatalosabb kinézet, üdébb megjelenés elérésében. Az arcot érintő változások mértékétől függően beszélhetünk a lehetőségekről, melyek az alábbiak lehetnek:
Melyik beavatkozás mivel jár? Mennyi előkészületet, mennyi lábadozási időt jelent? Mennyire tartós a hatása? Több, mint 15 év tapasztalatával és számos arcon végzett beavatkozáson túl ezekre a kérdésekre szeretnék a most induló cikksorozatomban választ adni Önöknek, sorra véve a fenti beavatkozások legfőbb ismérveit. Remélem, velem tartanak!
Amennyiben kérdésük lenne, vagy szeretnének személyes konzultációra időpontot kérni, kérem, keressenek az elérhetőségeimen.