A mellnagyobbítás során a mell nagyságát, formáját alakítjuk, implantátumok segítségével. Nem arról szól, amit leggyakrabban olvasunk, hallunk róla. Nem játék a számokkal, kinek legyen nagyobb, hivalkodóbb. A cél itt is a természetesség, a testhez arányos méret, forma kialakítása, ami sokszor nem könnyű feladat (a pontos méret kiválasztásának folyamatáról itt olvashat bővebben). Legyen szép, formás, mutatós, de közben ne látszódjon, hogy mitől ilyen. Van erre lehetőség? Szerintem igen…
Mindig egyénre szabottan, a vizsgálat és megbeszélés során dől el, hogy az implantátum a mirigyállomány alá, vagy a mellizomzat alá kerül. Ugyanígy az előzetes vizsgálatok fényében dől el, hogy a behelyezés honnan történik:
A mellműtét legtöbbször altatásban történik, mely után 1 napos kórházi tartózkodás szükséges. Otthonra speciális szorító melltartó viselése javasolt 6 hétig. 2 hétig autóvezetés sem javasolt. A műtét után 1 héttel ülő, irodai jellegű munka már végezhető, utazni is lehet. Azonban 6 hétig a fizikai kímélet szükséges: nehéz dolgok emelése, hirtelen mozdulatok, ugrálás, futás kerülése javasolt.
Gyakori Kérdések
Okozhat-e mellrákot, vagy más betegséget az implantátumom?
Nem okozhat, globális kutatási eredmények ezt egyértelműen kimutatták.
Tudok-e szoptatni implantátum behelyezése után?
Igen, a szoptatás ugyanúgy lehetséges, mintha nem történt volna beavatkozás.
Mirigy alá, vagy izom alá jobb helyezni a protézist?
Mindkettő megfelelő lehet, de a döntés szakmai szempontok alapján történik – a beültetés helye kizárólag a plasztikai sebész döntése.
Mikor kezdhetek újra sportolni?
Mirigy alatti elhelyezésnél 4 hét, izom alatti elhelyezés esetén 6 héttel a műtét után javasoljuk a mozgáshoz való fokozatos visszatérést.
Lehetséges-e, hogy a szervezetem nem fogadja be a protézist és az kilökődik?
Ez nem lehetséges, mivel az implantátum nem kelt immunválaszt a szervezetben.